Arania Lown

7. března 2008 v 21:36 |  -Pokročilí-
1. Přezdívka: Arania Lown
2. Blog:http://arania.estranky.cz
3. Věk: 22
4. Pohlaví: ženské
5. Kategorie: pokročilí
6. Proč jste se vůbec přihlásili do soutěže?: Chtěla jsem to zkusit a za zkoušku nic nedám.
7. Co vás přitahuje na Fan Fiction Harry Potter?:Mám ráda kouzelnický svět, Harry Potter je fenomén, je jedinečný. Postava Harryho Pottera nám dává nový svět ve kterém se my autoři můžeme prostřednictvím naší fantasie pohybovat.
Otázky:

  • Proč chtěl Voldemort ovládnout svět?
Kdo by nechtěl ovládnout svět, máte moc a velké schopnosti, jste inteligentní a víte, že na vás málokdo stačí. Moc je drogou, když komukoliv dáte funkci pohltí ho. Voldemort se chtěl nejdříve pomstít, nenáviděl mudlovské šmejdy za to co mu udělali. Voldemort je potomkem slavného Salazara Zmijozela, patřila mu dá se říct jedna čtvrtina školy, a chtěl být mocný. Jeho hlavním problémem bylo, že chtěl být nesmrtelný a když toho dosáhl, věděl že je mocný a moc ho pohltila.
  • Kam se poděl Sirius, když propadl skrz oblouk?
Oblouk smrti, oblouk sebevrahů. Podle mě, se dostal do říše mrtvých. Konečně se setkal s Jamesem a Lilly. Proč by chtěl jít jinam? Vždyť v normálním světě by byl jen duh a nikdy by neviděl své přátelé. Určitě se vydal na cestu dál. Možná byl znovu zrozen, možná žil společně se svými přáteli. Kdo ví. Ale určitě se vydal na cestu dál. Sirius byl odvážný a i když miloval Harryho jako svého syna či bratra, musel jít dál a nechat minulost minulostí.
  • Jak je podle vás důležitá role lásky v HP?
Všech sedm knih je založeno na lásce. I když to tak nevypadá tak i vztah našich třech přátel je láska. Jsou si věrní, mají se rádi a dokáží si pomáhat. Možná víc než láska je v knihách důležitá čistota duše a dětské srdce. Harry je dítětem i když zažil těžké dětství, ví co to je láska a přátelství i když to skoro nikdy nepoznal. Bojuje ne za sebe, bojuje za své přátelé. Je krásné, že si Hermiona s Ronem uvědomují, že Harry není nějak výjimečně mocný, či extrémně inteligentní a přeci s ním zůstanou, protože je to přítel, báječný přítel, který stojí vedle nich a nebojí se pro ně riskovat. Sice to jeden z nich zjistí trošku později, ale i tak.
Láska je důležitá. Ale tady se spíš jedná o přátelství. Přátelství tu je tím nejdůležitějším v příběhu. Sice se Lilly obětovala pro svého syna a láska mu dala šanci žít a porazit Voldemorta. Brumbál choval k Harrymu jistý druh lásky i když ho spíš potřeboval k tomu aby Harry pochopil a bojoval. Láska a přátelství provází všechny knihy Harryho Pottera. Bez lásky a přátelství by nebyl Harry Potter takový jaký je. A bez přátel by nebyl ani Harry Potter.
  • Myslíte si, že všechno, co se stalo během sedmi knih, měl Brumbál pečlivě naplánované? Ano či ne? A proč?
Albus Brumbál měl jisto jistě všechno pečlivě naplánované. Brumbál měl mnoho plánů, jeho plány byly složité a kdyby selhal jeden měl další. On nalajnoval Harryho život. Pochybuji o tom, že nevěděl nic o Quirellovi, vždyť Snape mu všechno hlásil. Ve druhém ročníku musel vědět o Tajemné komnatě. Ve třetím ročníku mohl Siriuse Blacka zachránit sám, čtvrtý ročník, pátý, šestý… Všechno do puntíku naplánované, Harry byl od prvního ročníku cvičen v boji proti zlu. Musel pochopit co je to dobro a zlo. Musel všechno zažít. Dalo by se polemizovat o tom, zda-li měl Brumbál Harryho rád, nebo si jen cvičil svou "zbraň" na zničení Voldemorta.
Po přečtení sedmého dílu, si člověk uvědomuje, že Albus mnoha věcí lituje a Harry je pro něj něco jako vnuk. Všechny plány měly konec když Harry získal všechny tři relikvie smrti. A Brumbál si teprve v tu chvíli uvědomil, že Harry není jen chlapec, který přežil aby všechny zachránil, ale že je to báječný mladý muž, který pochopil smysl života.
  • Kdybyste mohli v knížce změnit jednu jedinou věc... co by to bylo?
Mnohokrát jsem ve svých povídkách něco měnila a pozměňovala. Tenhle dotazník mě donutil se pozastavit. Vzpomínám na všechny knihy a uvědomuji, že Rowlingová měla všechno dobře promyšlené. I když nesouhlasím s tím, že Harry přežil a měl dál rodinu, protože on pro tohle není stavěný. Nikdy by nemohl žít normální život, protože on to neumí.
Přemýšlím nad věcí kterou bych chtěla změnit, jenže kdybych cokoliv změnila, změnila bych celý děj a příběh by byl o něčem jiném. Ale protože vy chcete slyšet co bych změnila tak určitě bych nechala žít Siriuse Blacka. Ale jen pro to, že ho mám ráda. Ale v příběhu, by Sirius narušoval osu příběhu. Harry by nepochopil podstatu ztráty člověka na kterém mu záleží. Sirius by mu radil a tím by Harry nedospěl k závěru sám a možná by ani nezemřel Brumbál, Snape a Voldemort.
  • Co by se stalo, kdyby si Harry vybral druhou cestu? Jak myslíte, že by skončil svět?
Harry na druhé straně. V prvé řadě by se musel hodně učit aby ho Voldemort mohl "použít" jako svou zbraň proti ostatním. Myslím, že by Harry postupem času zabil Temného pána, protože by mu stál v cestě. Moc je krásná věc a pokud by mladého Pottera pohltila, bylo to zajímavé. Bohužel je chlapec tak trochu lajdák a lenoch. Respektive postava, kterou vymyslela J. K. Rowlingová. Harry Potter autorů FanFiction je podle jejich představ a dokáže popravdě cokoliv. Málokdy bývá naivní, hloupoučký a přesto s velkou osobností a obrovským srdcem.
  • Co bylo podle vás největší slabinou Voldemorta?
Voldemortova slabina je zaslepenost po moci, pocit nepřekonatelnosti. A strach z malého chlapce, který ho může porazit.
On se bojí natolik smrti, že se rozhodne pojistit viteály. Ale proč se tedy bojí Harry Pottera, když je nesmrtelný. Je natolik zaslepený strachem o moc, že si neuvědomuje, že Potter je jen chlapec a on mocný mág, který procestoval celý svět aby se učil o magii. Je pohlcen tolik v magii a v moci, že má strach, že ji o ni někdo připraví.
Pohrdá láskou, pohrdá přátelstvím. Nechápe co to znamená obětovat se pro přátelé. A na to vlastně dojel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arieva Arieva | 8. března 2008 v 14:12 | Reagovat

jak se zdá, tak ty s tím zadáním nebudeš mít potíže :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama