Kenedíček

7. března 2008 v 21:01 |  -Začátečníci-
1. Přezdívka: Kenedíček
2. Blog: není
3. Věk: 16
4. Pohlaví: žena
5. Kategorie: začátečníci
6. Proč jste se vůbec přihlásili do soutěže?: protože ráda píšu povídky
7. Co vás přitahuje na Fan Fiction Harry Potter?: to, že jsem každou knihu přečetla nejmíň 3x(teda až na poslední díl, ten jsem ještě nečetla) a chci zkusit něco podobného vytvořit sama
Otázky:

  • Proč chtěl Voldemort ovládnout svět?
Podle mě chce každý člověk ovládnout svět, záleží jen na tom, v kterém oboru. Je přirozené, že člověk nechce zemřít jako pouhý záznam v matrice. Každý se snaží zanechat tady po sobě nějakou viditelnou stopu (a nemyslím tím jen hromadu odpadků). Já například chci, aby se o mě jednou studenti ve školách učily v hodině literatury. A Vy určitě taky máte nějaký sen, ne?
  • Kam se poděl Sirius, když propadl skrz oblouk?
To nevím, ale určitě nezemřel. Jsou v podstatě 2 možnosti-1. se dostal na místo mezi životem a smrtí(něco jako kdyby ho políbil mozkomor). Já osobně si to představuji jako bílé místo, kde není strop ani zem, prostě nic. Cítím sice pod nohama pevnou látku, ale nic nevidím. Takové místo, kde můžete celé dny chodit a nic nenajdete. Jedním slovem je to NIC. A druhou možností je, že se ocitl na místě, kde se jeho okolí přizpůsobuje jeho představám-fantasmagóriím. Že si třeba přestaví, že je na moři a hned by se ocitl na polubě nějakého korábu.
  • Jak je podle vás důležitá role lásky v HP?
Skoro vůbec. Vrcholem lásky zde je jeden polibek Harryho s Cho. Snape je chladný, McGonagalová je odměřená, Brumbál dobrosrdečný, ale nedostanete se nikomu pod kůži.
  • Myslíte si, že všechno, co se stalo během sedmi knih, měl Brumbál pečlivě naplánované? Ano či ne? A proč?
To určitě ne. Je sice takový ten pohádkový staroušek, ale nikdo si nic nedokáže úplně naplánovat.
  • Kdybyste mohli v knížce změnit jednu jedinou věc... co by to bylo?
Aby tam byla nějaká akce (postelová scéna nebo tak něco). Starším čtenářům proto HP knihy přijdou jak pohádky a tak se moc do čtení nepouštějí.
  • Co by se stalo, kdyby si Harry vybral druhou cestu? Jak myslíte, že by skončil svět?
Tak by se spikl s Voldemortem a společně by svět zbavili mudlů a kouzelníků nečisté krve, což by znamenalo, že by vyhladili celé lidstvo a sebe nakonec taky. Nechce se mi totiž věřit tomu, že kouzelníci byli odjakživa. Podle mě to byli lidé jako my, jen se postupem času naučili ovládat nadpřirozené síly.
  • Co bylo podle vás největší slabinou Voldemorta?
Asi jeho sebevědomí. Myslel si, že když umí pár kouzel navíc, že je pánem tvorstva a může rozhodovat nad životem a smrtí. A to se mu vymstilo už při prvním útoku na Harryho. Nečekal, že by ho mohlo porazit nějaké malé dítě a přestal přemýšlet. Podle mě, kdyby víc přemýšlel a rozmýšlel si útok, tak by ho napadlo, že mateřská láska Harryho ochrání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama