Makyka

7. března 2008 v 21:27 |  -Pokročilí-
1. Přezdívka: Makyka
2. Blog: www.makykaszyszka.blog.cz
3. Věk: 14 (skoro 15, za dva měsíce)
4. Pohlaví: holka (sand jste to pozali už podle jména)
5. Kategorie: pokročilí
6. Proč jste se vůbec přihlásili do soutěže?: Chci vyzkoušet, jaký úspěch budou mít moje povídky, a jestli se můžu vůbec považovat za kvalitní ,,spisovatelku".
7. Co vás přitahuje na Fan Fiction Harry Potter?: Na světě Harryho Pottera mě fascinuje úplně všechno, ale ze všeho nejvíc hůlka! Za to, že bych ji mohla mít doma, bych dala cokoliv na světě. Ale mám ráda taky kouzla a nebo létající košťata. Taky bych se ráda ocitla v Bradavicích, muselo by to být úžasné!
Otázky:

  • Proč chtěl Voldemort ovládnout svět?
Počátek jeho velké chamtivosti byl už, alespoň podle mě, v raném dětství. Nevím, jak vy, ale já, kdybych v sobě měla kouzelnickou moc a žila jako sirotek, asi bych taky měla nějaké komplexy. Chtěl mít přátele, ale sám si zavinil to, že je neměl tím, že jim chtěl ukázat, že je něco víc než oni. A v Bradavicích se obklopoval těmi, kterým říkal přátelé, ale doopravdy nic takového nebyli. Byli to jen loutky, které ovládal, a oni se ho báli. Potom to přerostlo v to, žechtěl mít pod palcem celý svět, a nenapadla ho jiná možnost než násilí, se kterým měl tak velké zkušenosti. Potřeboval prostě cítit, že se ho celý svět bojí, a to by byla jeho největší výhra.
  • Kam se poděl Sirius, když propadl skrz oblouk?
Tahle otázka už mě drářdí už ot té doby, co jsem si knihu přečetla. Mohlo by být více možností.
1. Mohl by normálně umřít. Co by bylo na tom, že za tím obloukem byla prostě tvrdá zem, a když ho ještě nezabila Belatrix, tak se prostě zabil pádem.
2. Taky by mohl žít, ale byl by za obloukem uvězněný. Nemůže ven proto, ale taky nemůže dál, protože ho tam drží láska k Harrymu nebo k ostatním lidem venku.
3. Možná se taky postupem času dostal ven a žije jako duch, kterého nikdo nevidí. Je to sice ta nejméně pravděpodobná možnost, ale mě se líbí nejvíc! :-D
  • Jak je podle vás důležitá role lásky v HP?
Je hodně, ale hodně důležitá. Kdyby Voldemortovi znezemřela matka, možná by byl jako každé druhé obyčejné kouzelnické dítě. Ale taky je důležitá v jiném směru; jak by mohli Ron a Hermiona důvěřovat Harrymu, kdyby ho neměli rádi? V podstatě je to i naopak. Mám velké pochybnosti o tom, že by se sním vydalina tak obtížnou cestu. A myslíte si, že by je Harry s sebou vzal, kdyby měl pochybnosti o tom, že ho zradí?
  • Myslíte si, že všechno, co se stalo během sedmi knih, měl Brumbál pečlivě naplánované? Ano či ne? A proč?
- Tak tahle otázka je hodně zapeklitá. Měl to možná dobře vymyšlené, ale někdy se mu to vymykalo z rukou. Možná Harryho nechtěl orchánit jen proto, že v něm zbylo kousek Voldemorta, ale proto, že ho měl rád.A už jsme zase u té lásky.Možná jen nepředpokládal, že umře, i když věděl, že ten prsten bude začarovaný. Asi se v něm objevila nějaká chamtivost po slávě.
  • Kdybyste mohli v knížce změnit jednu jedinou věc... co by to bylo?
- Byla by to opravdu jen jediná věc, všechno ostatní se mi líbilo - nikdy, ale prostě nikdy bych nenechala zabít Severuse Snapea!!!!! Potom, co jsem si to přečetla jsem brečela asi deset minut a nebyla jsem schopna přestat! Kdybych byla Rowlingovou, tak bych mu nezkřivila ani vlásek na hlavě! :-D
  • Co by se stalo, kdyby si Harry vybral druhou cestu? Jak myslíte, že by skončil svět?
- A myslíte si, že by skončil jinak než špatně?! Stejně mi ale přijde hodně nepravděpodobné, že i když Harryho lidé kolem něho občas hodně štvali, měl rád tak hodně (zase jsme u té proklaté lásky), že by se asi nesebral, šel za Voldemortem a řekl mu: ,,Tak hele, Voldy, už toho mám plné zuby. Chtěl bych se k tobě přidat a zabít mě nemůžeš, protože mám něco, co patří tobě, takže jinou volbu, než mě přijmout za svého spojence, nemáš!" :-D Zní to teda pěkně divně!
  • Co bylo podle vás největší slabinou Voldemorta?
- Možná právě to, že podceňoval Harryho chytrost a taky Severusovo špehování. Myslím, že právě Snape byl jeden z těch, kterým Voldemort důvěřoval, takže si možná ani neuvědomoval, že by ho mohl zradit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama