Mania Dardeville

7. března 2008 v 21:27 |  -Pokročilí-
1. Přezdívka: Mania Dardevill
2. Blog: http://mania-dardeville.wgz.cz
3. Věk: 18
4. Pohlaví: žena
5. Kategorie: pokročilí
6. Proč jste se vůbec přihlásili do soutěže?: Donutila mě k tomu Pajuška, prý aby v tom nebyla sama. Ale mohlo by to být zajímavé, přeci jen dozvědět se co si o mém psaní myslí další lidé. Zkusit přispět k tomu, aby autoři fanfiction byli na vyšší úrovni.
7. Co vás přitahuje na Fan Fiction Harry Potter?: Rozvíjí to původní příběh a myšlenku od Rowlingové, jejiž příběh mě zaujal už jako malou. Postavy ze světa HP jsou krásně propracované a ve ff už každý má představu o jejich charakteru a nemusí se to sáhodlouze popisovat. Mám ráda svět, ve kterém se děje fanfiction odehrávají, právě proto, jak byl původně napsán. Svěže a jasně a přec je tam tolik možností, které lze ještě propracovat.
Otázky:

  • Proč chtěl Voldemort ovládnout svět?
Chtěl být jediným vládcem nad kouzelnickou společností a být tím, kdo podrobý mudly pod kouzelnickou moc. Lákalo ho být mocným, nejmocnějším. Vědomí toho, že by byl neohroženým vládcem, měl by vše, co by si přál. Mohl by si splnit svá přání, tužby. Především chtěl žít ve vědomí, že jej nemůže ohrozit žádný mudlovský svět, protože takový svět by pod jeho vládou neexistoval. Přál si být něčím víc, než jen pouhým kouzelníkem, který se musí skrývat před zraky mudlů, který ani nemůže svobodně čarovat.
  • Kam se poděl Sirius, když propadl skrz oblouk?
Stanul na přelomu mezi životem a smrtí. Propadl se tam, odkud není cesty na žádné ze stran. Nemohl se vrátit, ale nemohl ani zemřít. Jeho tělo tam zůstalo, i když duše měla možnost jít dál, zemřít. Tělo zůstalo uvězněno mezi prostory.
  • Jak je podle vás důležitá role lásky v HP?
Staví se tam do jasné opozice proti straně Mistra. Brumbál jí dával přílišnou moc a Mistr jí příliš podceňoval. Nemyslím, že by tam měla takovou sílu, aby zničila Pána všeho zla. Spíš to bylo jen tím, že sám Mistr se lásky příliš obával, proto jí nechal, aby jej zničila.
  • Myslíte si, že všechno, co se stalo během sedmi knih, měl Brumbál pečlivě naplánované? Ano či ne? A proč?
Neměl. Spousta věcí se mu tam vymknula kontrole, i když on sám se k nim stavěl tak, že jsou v plánu.
  • Kdybyste mohli v knížce změnit jednu jedinou věc... co by to bylo?
Mistr by vyhrál a nastolil vládu kouzelníků. Potter by zemřel. Úplně bych vynechala tu část, kde se setkal s Brumbálem a vrátil se zpět, to by se nestalo, prostě by padl a ostatní, kteří by Mistrovi stáli v cestě s ním.
  • Co by se stalo, kdyby si Harry vybral druhou cestu? Jak myslíte, že by skončil svět?
Ze začátku by to bylo špatné. Vraždilo by se, spousta lidí by přišlo o své blízké, o své jistoty. Ale časem by to mohlo fungovat. Až by věci dostaly nějaký jasný a pravidelný řád. Možná teprve tehdy, až by Mistr a jeho věrní zemřeli a s nimi ti, kteří pamatovali dobu před tím, pak by to mohlo začít fungovat.
  • Co bylo podle vás největší slabinou Voldemorta?
Příliš věřil Smrtijedům. Až moc spoléhal na to, že mu jsou všichni věrní, nepoznal tím pádem zrádce ve vlastních řadách. Podceňoval Brumbála a jeho plán ohledně Pottera. Až příliš věřil ve Věštbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arieva Arieva | Web | 8. března 2008 v 14:26 | Reagovat

safra... nikdo mi neřek, že ty otázky musíme zodpovídat chytře a seriózně... XO!!!

ftipkuju :D, stejně by ze mě nic inteligentního nevypadlo XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama