Mariana

7. března 2008 v 21:26 |  -Pokročilí-
1. Přezdívka: Mariana
2. Blog: http://www.magicpovidky.blog.cz
3. Věk: 20
4. Pohlaví: žena
5. Kategorie: pokročilí
6. Proč jste se vůbec přihlásili do soutěže?: Narazila jsem na ni celkem náhodou, takže jsem se to rozhodla zkusit. Jak říká moje babička: "Risk je zisk nebo v pysk."
7. Co vás přitahuje na Fan Fiction Harry Potter?: Je to svět, který není skoro ničím omezen. Je zde dovoleno skoro všechno. Člověk může vypustit svou fantazii, která není tak omezena jako v reálném světě. Navíc je v tom něco magického, co láká každého z nás.
Otázky:

  • Proč chtěl Voldemort ovládnout svět?
Protože chtěl, aby svět nebyl plný mudlů a mudlovských šmejdů (fakt hrozná nadávka). Chtěl ho změnit podle sebe a svého smýšlení, jako každý diktátor.
  • Kam se poděl Sirius, když propadl skrz oblouk?
Řekla bych, že za obloukem se skrývá místo odkud už se jen tak někdo nedostane. Ať už tam najde smrt či nový život, už se nikdy nevrátí. To co se tam doopravdy skrývá by zajímalo každého, ale jen málo kdo by pro tohle zjištění objetoval život.
  • Jak je podle vás důležitá role lásky v HP?
Láska hraje hlavní roli. Všechno se od ní odvíjí. Voldemort byl zlý, protože nepoznal lásku, ať mateřskou či k druhé osobě. Harryho zachránila matčina láska. A Harry díky ní taky vyhrál. Ale řekla bych, že lásce dost pomáhalo přátelství.
  • Myslíte si, že všechno, co se stalo během sedmi knih, měl Brumbál pečlivě naplánované? Ano či ne? A proč?
Naplánované? Řekla bych, že dost z toho ano. Nečetla jsem sedmý díl, takže se pouze dohaduji. Přesto byl Brumbál ten loutkař, který všechno tahal za provázky. I když se občas stalo něco, co neplánoval, tak to vždy dokázal otočit tak, aby mu to hrálo do karet.
  • Kdybyste mohli v knížce změnit jednu jedinou věc... co by to bylo?
Co změnit..to je těžké. Pokud se zamyslím nad šesti díly, které jsem četla tak mě napadají dvě situace, které by asi řekl každý. Smrt Siriuse a Brumbála. Jenže obě, i když Harrymu ublížily, tak mu také hodně pomohly. Smrt jeho rodičů..jinak by z něj nebyl Chlapec-který-přežil. Ještě mě napadá, že by se Severus Snape nemusel stát smrtijedem, ale bez něj by Brumbál neměl zprávy a chyběla by záporná osoba. Když to tak zvážím, tak jediná věc, kterou bych změnila by byl Draco Malfoy. I když Harrymu a jeho přátelům znepříjemňoval život, tak to podle mě dělal proto, že jim záviděl. Proto bych změnila jejich nepřátelství na přátelství. Draco nikoho takového neměl. Potřebuje přátele, kteří by ho podpořili, stejně jako Harry.
  • Co by se stalo, kdyby si Harry vybral druhou cestu? Jak myslíte, že by skončil svět?
Harry a druhá cesta? To by mu Voldemort musel nejmíň vymýt mozek. Přesto, kdyby se k němu přidal, tak by to nezvládl. I když má v sobě část Voldemorta, tak pořád je většina genů jeho rodičů. On nikdy nebyl stvořený pro zlo. Jeho to zlo zabíjí. Nedokázal by ho způsobit. Stálo by ho to život.
Svět? Vláda teroru, zbavení mudlů, mudlovských šmejdů a krvezrádců. Došlo by ke kompletnímu zničení společnosti a rozdělení do kast. Voldemort v čele místo královny, Harry pod ním a pak dál a dál dle věrnosti a služeb. Voldemort by vytvořil svět dle Salazara Zmijozela.
  • Co bylo podle vás největší slabinou Voldemorta?
Že nikdy nepoznal lásku. Tvrdil, že je to jen obyčejný cit, který nic neznamená, ale to není pravda. Vždyť si stačí vybavit jen mateřskou lásku. Další slabinou je, že nikdy neměl opravdové přátele. Všichni se k němu lísali jen kvůli moci a postavení. Už na škole byl primus a pak se z něj stal velký černokněžník. Přátelé by ho podrželi, ale on nikoho takového neměl. Je těžké spoléhat se jen na sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama