Merisa

7. března 2008 v 21:26 |  -Pokročilí-
1. Přezdívka:Merisa
2. Blog:
www.merisa.blog.cz
3. Věk: 15
4. Pohlaví: ženské
5. Kategorie: pokročilí
6. Proč jste se vůbec přihlásili do soutěže?:Ráda zkouším nové věci a tohle vypadá opravdu zajímavě :-) A třeba i zjistím, jak si ve psaní stojím :D Ale i proto, že mě psaní jednoduše baví, tak ... proč ne? :-)
7. Co vás přitahuje na Fan Fiction Harry Potter?:Je to svět plný kouzel ... skrze něj si můžu splnit všechno, co chci. Je to jako ponořit se do světa, který mě v ničem neomezuje. Z praktického hlediska je i snazší psát o světě, ve kterém se vyznám já i ostatní, protože nemusím většinou tolik představovat postavy, prostředí, ale rovnou se pustit do příběhu. A postav je tu tolik, že si zákonitě každý musí najít tu svoji Nej :-)
Otázky:

  • Proč chtěl Voldemort ovládnout svět?
Nezažil šťastné dětství ... lidé ho nenáviděli, protože byl jiný.Celé roky v sobě dusil vztek, smutek, bolest. To jednou muselo vyjít na povrch. Nejdřív začal terorizovat svoje spolužáky, protože chtěl, aby i oni zažili to stejné ponížení jako. A když se ho k tomu ještě báli, konečně pocítil moc, po které tolik toužil. A chtěl víc ...
  • Kam se poděl Sirius, když propadl skrz oblouk?
Do kraje stínů. Světa na hranici života a smrti. A nedokáže projít dál, ani se vrátit zpátky ... Ale pro mě Sirius nikdy nezemřel ;-)
  • Jak je podle vás důležitá role lásky v HP?
Láska je důležitá všude. Každý po ní touží. Jsem ráda, že ji Rowlingová ve svých knihách nevynechala. I když páry bych občas trošku pozměnila :-)
  • Myslíte si, že všechno, co se stalo během sedmi knih, měl Brumbál pečlivě naplánované? Ano či ne? A proč?
Nemyslím, že předpokládal, že se Voldemort vrátí tak rychle. Tušil, že není mrtvý, ale nikdo mu nevěřil. Ale i o tomhle ten život je :D
Zaujalo mě, jak statečně se postavil ke svojí vlastní smrti, je to hrdina. Ale taky jenom člověk a i on udělal během těch let mnoho chyb. Některé byly přešlené bez povšimnutí, ale jiné byly vážnější. Hlavně, že nikdy nezapomněl na citronovou zmrzlinu :D
  • Kdybyste mohli v knížce změnit jednu jedinou věc... co by to bylo?
Je těžké vybrat jen jednu věc, ale přivedla bych Voldemorta na správnou stranu. Vím ale, že dřív nebo později by se objevil někdo jiný, kdo by usiloval o moc ... vlastně mi Voldemort trochu připomíná Hitlera. Ten nenáviděl židy a vraždil je po tisících stejně jako Voldy, který zabíjel mudly. Oba přitom v sobě měli krev lidí, které nesnášeli. Je to trochu smutné, když se člověk zamyslí, kolika krveprolitím se dalo předcházet.
  • Co by se stalo, kdyby si Harry vybral druhou cestu? Jak myslíte, že by skončil svět?
Harry a Voldy, to by byla dvojka! :D A jak by skončil svět? No, minimálně si jsem jistá, že happy-end by se nekonal! :D Ale myslím, že ke konci by se jeden druhého pokusil zabít a tam by se teprve ukázalo, kdo z nich je silnější.
  • Co bylo podle vás největší slabinou Voldemorta?
To, že nikdy nepoznal lásku. Muselo ho to ochudit v mnoha směrech, i když to sám asi nikdy nezpozoroval. K jeho smůle, samozřejmě :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama