Mixie

7. března 2008 v 21:26 |  -Pokročilí-
1. Přezdívka: Mixie
2. Blog: www.litera-mixie.blog.cz
3. Věk: 17
4. Pohlaví: žena
5. Kategorie: pokročilí
6. Proč jste se vůbec přihlásili do soutěže?: Touha o zviditelnění? Z nudy? Nebo proto, že je tu zase něco nového? Možná ani jedno z toho, možná vše dohromady. :)
7. Co vás přitahuje na Fan Fiction Harry Potter?: Sedmý díl skončil, ať žije Potter dál aspoň v našich srdcích a v myslích, a ať naše hbité prstíky dál a dál produkují ff povídky. Odreagování, trénování, zábava = to vše je pro mě fan fiction.
Otázky:

  • Proč chtěl Voldemort ovládnout svět?
Zloduch nebo jen chudák malý chlapec (a ještě k tomu sirotek), kterému se nedostalo té pozornosti, jakou si vyžadovalo jeho nadání? Tom Raddle od malička žil v sirotčinci a byl si vědom, že je jiný, vyjímečný. A když mu Brumbál oznámil, že je kouzelník, jeho dětské přání, sny a touhy se rázem splnily. Nejen že byl vyjímečný, jak si celý svůj dosavadní život myslel, on je dokonce kouzelník!
Ale jak rostl, poznal, že není jediný s kouzelnickým nadáním a chtěl víc. Nechtěl být "jen" nejlepší z ročníku, nejlepší ze školy, chtěl být lepší než samotný Brumbál, než samotný jeho předek Salazar Zmijozel! Pocit jakési osamělosti a snad i odstrčenosti (nezapomínejme, že na prázdniny pořád ještě odjížděl do sirotčince, kde se musel cítit hůř než Harry u Dursleyů) ho poháněl k tomu být nejlepší.
Možná je to krví, která mu kolovala v žilách, ale Tom byl zlý (kdo by to řekl, že? ;)). Svět čas od času potřebuje zloducha, který by chtěl ovládnout svět, protože pak by nebyl ani James Bond, ani Frodo Pytlík, ani Harry Potter.
A taky proto, že se to Rowlingové prostě "hodilo do krámu". :))
  • Kam se poděl Sirius, když propadl skrz oblouk?
To je těžký… Spekulací by bylo hodně, hádat bych tady mohla taky až do zítřka, takže zkusím první, co mě napadne, a to je, že… Za obloukem je to, v čem se zdržují duše kouzelníků, dokud se nerozhodnou, zda jít dál nebo zůstat na zemi jako duch. Zatímco tam uplynou stovky ba snad i tisíce let, u nás to bude jen zlomkem vteřiny. A tak tam Sirius možná pořád ještě bloudí se stovkami dalších duší a rozhoduje se, jestli půjde dál, nebo zůstane s Harrym, ale jako duch (sakra, že by námět na povídku? :))
  • Jak je podle vás důležitá role lásky v HP?
V životě Rowlingové musela láska hrát velmi důležitou roli, ale nejenom mezi chlapcem a dívkou, ale láska v rodině a ke zvířatům apod! Protože ať se začteme téměř do jakékoli kapitoly, láska tam hraje nějakou roli. Je to protiklad ke zlu, které představuje Voldemort.
Harry je obklopen když už ne svou vlastní rodinou, tak hodně lidmi, kteří přesto že s ním nejsou spřízněni, jej berou za syna, bratra, synovce, muže atd :) Harry by se dal přirovnat k lásce. A Voldemort? Toho se bojí (až na Bellu) i jeho vlastní stoupenci, nemá rodinu ani přátele, Voldemort je to ošklivé, nenávist.
A láska a nenávist spolu bojují. A všichni už víme, jak to dopadlo :)
  • Myslíte si, že všechno, co se stalo během sedmi knih, měl Brumbál pečlivě naplánované? Ano či ne? A proč?
Určitě ne. Sám říká, že se dopustil několika chyb. Rozhodně neplánoval, že se do Harryho svým způsobem zamiluje, a toho bude moct využít Voldemort. Ale je to složité. Všichni víme, jaký je Brumbál tajnůstkář, kdo ví, co všechno měl a neměl v plánu :)
  • Kdybyste mohli v knížce změnit jednu jedinou věc... co by to bylo?
Hm, za celých sedm knih? To je těžké… V první knize bych opravila Rowlingové chybu, kdy profesor Qurriel potřásá Harrymu rukou, což není možné, jelikož se ho nedokáže správně dotknout kvůli Voldemortovi pod turbanem :)
  • Co by se stalo, kdyby si Harry vybral druhou cestu? Jak myslíte, že by skončil svět?
Řekla bych, že by se kouzelníci odhalili před mudlovským světem. Víte, co si myslím? Že by si Harry s Voldemortem počínali stejně jako Hitler. Možná by postavili i jakési koncentráky pro mudly a mudlovské šmejdy. Jenže pak nastává další otázka - zbyli by za chvíli vůbec nějací kouzleníci??
A nebo by si Harry vzal Voldyho a měli by spolu spoustu malých kouzelníčků a čarodějek, ámen! :)
  • Co bylo podle vás největší slabinou Voldemorta?
Jeho obrovské ego :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aylyn Aylyn | 9. března 2008 v 21:28 | Reagovat

Já vím že jsem strašně otravná, ale Quirrel tenkrát ještě mohl ošmatávat Harryho až do alelůja (poťouchlý úsměv), protože Voldemort se rozhodl lézt do cizých hlav až potom, co nedokázal ukrást ten kámen... myslím, že je to někde v knížce napsané=)

Omg, připadám si teď jako nějaký starý rýpal...

2 Mixie Mixie | Web | 13. března 2008 v 13:40 | Reagovat

Aylyn v poho, ale mě už to ke konci popravdě moc nebavilo, takže... :))

A proč to teda Rowla ve filmu opravila? :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama