Bez světla není naděje by Mixie - kritika

12. dubna 2008 v 23:30 | Mixie |  Bez světla není naděje - pokročilí

KRITIKA pro Mixie:


Abigail:

Tak a jdu chválit. Než začnu, tak trochu kritiky: našla jsem několik chybějících čárek a mezer, pár hrubek. Není to nijak závažné, spíš okrajové, řekla bych, ale tak chceme dosáhnout dokonalosti. Co se mi nejprve moc nelíbilo, byly ty závorky. Možná by se to, co bylo v nich, dalo vyjádřit i jinak. Ale neptejte se jak. Nahoře určitě obyčejně čárkami, jako vsuvka, ale později, když je tam více textu už nevím, takže možná jsou dobře ty závorky. Já jen říkám, že se mi moc nelíbily.
Tak a teď na tu chválu: myslím, že právě mám před sebou jeden z nejoriginálnějších a dle mě nejpovedenějších výtvorů. "Ginny a její příběh" se zkrátka trefilo do mé noty. Ginny mi chvílemi přišla dost hysterická, ale to bylo, když jsem to četla poprvé, později už ta její hysteričnost dávala smysl a mě se její druhý hlas moc líbil. Zvlášť když jí začal našeptávat to se světlem. Taky se mi moc líbil šokovaný pohled toho chlápka, když viděl mrtvého kamaráda, ta chvíle byla prostě perfektní. A stejně tak i závěr. Nejdřív jsem uvažovala, jestli nejde o překlep, až pak mi došlo, že Ginny huhlá, ale ta facka a následující objetí neměly chybu. Super.
Konečný ortel: Ano

Andy:

Opravdu originální pojetí. Sice se budu opakovat, ale také se mi tam nelíbily ty závorky. Překlepy a čárky... jen malé množství, což chválím. Ginnyina starost o děti, přání najít světlo... fajn. Konec je... veselý. Ale Harry si tu facku zasloužil.
Konečný ortel: Ano

Enny:

+ Eh, co říct, zajímavý nápad. Hodně zajímavý a originální. Líbil se mi ten konec s Harrym. To, jak bojovala, aby ochránila děti.
- Trochu mi to ruší ty myšlenky v závorkách, napsala bych je kurzívou. Pár překlepů a chybějících čárek, moc hrubek tam nebylo.
Konečný ortel: spíše Ano

Essylt:

+ Až na pár překlepů jsem si nevšimla žádných velkých gramatických chyb.
- Ty poznámky v závorkách působily trochu kýčovitě. Když chceš do příběhu zařadit i myšlenky postavy, radila bych ti, pomoci si kurzívou - vypadá to mnohem lépe. A když už tam ty závorky mít musíš, tak je dávej všude, kde postava myslí. Co se nápadu týče, tak... no, jak jen to říct. Nelíbil se mi. Ginny byla až příliš... dětinská a dlé mého názoru by jí nikdy Harry neschoval hůlku. Hůlka je pro kouzelníka jako ruka a bez ní je bezmocný. Taky by asi neškodilo, kdyby jsi trochu šetřila s tím: "Bez světla není naděje." Já vím, že to bylo zadané jako téma, ale nemusí se to v každém odstavci opakovat dvacetkrát.
Konečný ortel: Ne

Idril:

+přišlo mi to jako komedie.. křečovitá komedie.
- překlepy. Nechápu ty závorky a... jako myslím si, že by stačili jednoduchá omračující kouzla... nemuseli hned každého vraždit
Konečný ortel: Ne

CELKOVÝ ORTEL: ANO

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama