Bez světla není naděje by Scarlett 2/2

12. dubna 2008 v 23:31 |  Bez světla není naděje - pokročilí
Druhá část a naše kritika

"Byla ďábel v těle anděla. Vždycky mě dokázala něčím překvapit. Dokázala být chladně vážná, ale i bláznivá jako puberťačka. Nikdy mě nepřestávala udivovat. Aniž bych si to uvědomoval, čím dál víc jsem ji miloval. Všichni o nás věděli a k mému údivu ona sama u nich měla stejně velký respekt, jako já. Byl jsem za to rád, nemusel jsem se totiž bát, že když se otočím, tak ji někdo ublíží. Jenže jsem to všechno přecenil. Přece jen se objevil někdo, kdo se mi chtěl tak strašně pomstít, že riskoval svůj život, jen aby ji ublížil. Aby viděl vyděšený a bezmocný výraz v mé tváři…
…byl již pozdní večer a dva lidé - pár se procházel sklepením a do uší si špitali samá něžná slůvka a hlasitě se smáli všemu, co řekli. Užívali si vzájemně toho druhého. Nevšimli si, že z temného zákoutí vyrazila směrem k nim skupina asi 10 lidí s hůlkami v bojovné pozici.
"Hey, Raddle! Luminar!"zvolal mladík s hnědými, delšími vlasy v Havraspárském hábitu. Oba jmenovaní se rychle otočili s hůlkami vytasenými ve svých rukou.
"EXPELLIARMUS!"zahřměl Havraspárský mladík a hůlky oběma Zmijozelským vyletěli z rukou.
"Ale, ale, ale… Slavný a obávaný Raddle a jeho přítelkyně bez hůlek… naprosto bezmocní…to je snad sen každého studenta v Bradavicích!"řekla dívka vedle něho s plavými vlasy.
"Ty jedna mudlovská šmejdko!"zavrčela Alexandra a ruce sevřela v pěst. "Jak se opovažuješ vůbec…--"
"CRUCIO!"zahřměla dívka, kterou nazvala Alex mudlovskou šmejdkou. Kletba zasáhla Alex přímo do prsou. Dívka se zhroutila k zemi a začala sebou zběsile škubat v bolestivých křečích, ale ani hlásku nevydala.
"NECH TOHO!"zařval Tom, ale než cokoliv dokázal udělat, seslal na něj někdo z hloučku tutéž samou kletbu. Ani jeden z mučených nevěděli jak dlouho je mučili, ale pro ně to byla věčnost. Když konečně kletba polevila, Tom se s obtížemi vydrápal na nohy, ale Alex sebou ještě stále škubala v drobných křečích. Rychle se k ní sklonil a vzal ji do náruče.
"Alex… no tak… to bude dobrý… uklidni se…"šeptal a snažil se dívku ve svém náručí udržet v klidu.
"Nic nebude dobrý, Raddle!"řekla chladně dívka a mávla rukou směrem k němu. Z hloučku se vynořili dva silní kluci, kteří bezcitně odtáhli Toma od Alex. Havraspárský chlapec se posměšně ušklíbl a pozvedl hůlku, ze které se vynořil zelený paprsek. Vše se odehrálo jako ve zpomaleném filmu. Tom, který se zoufalstvím v očích sledoval, jak se kletba nezadržitelně blíží k těle jeho jediné lásky. Alex, která se přesně v ten okamžik probrala a v jejích očích se odrážel strach a zelená, jedovatá barva smrtící kletby. Nestačila ani vykřiknou. Kletba ji narazila do hrudi, vymrštila do vzduchu a následně se po chladné zdi sklepení, bezvládně svezla na zem. Tom stál jako z kamene a nevěřícně hleděl na tělo jeho jediné lásky. Neslyšel dupot bot, které se rozeznělo chodbou, neviděl vyděšené obličeje učitelů. Vnímal jen tělo, které leželo bezvládně pár metrů od něj…
"Tu noc jsem zemřel i já. Byla mé světlo. Mé a také všech těch mudlovských šmejdů. Kdyby ji tenkrát nezabili, nebyl bych teď tím, kým jsem. Byla to má naděje k životu plného lásky. Byla to naděje k záchraně mnohých životů, které díky mně zemřeli. Ale mohou si za to sami. Neměli ji zabíjet. Neměli zabíjet Alexandru Luminar… světlo mého života…"dopověděl Pán zla a s hlasitým Prásk! Se přemístil pryč…
KRITIKA:

Abigail:

Tak, nějak nevím, co si myslet… Hlavním rysem Voldemorta je, že neumí milovat, že láskou opovrhuje. Tenhle Voldemort jí neopovrhuje. Považuje ji za něco, krásného, o co přišel. To je hlavní, co se mi nezdá. Vztah mezi Alex a jím je skutečný, reálný a docela pěkný a mě přijde divné, že by se někdo, kdo tak moc miloval, tak moc změnil. Jinak je příběh určitě originální. Těch z jiné doby, než jsou Poberti a Trojka, moc není.
Jinak ke gramatické stránce a tak mohu podotknout pouze to, že i za ukončením přímé řeči se dělají mezery, nevypadá to bez nich dobře a jinak, nic víc mě nenapadá. Našla jsem jen pár chyb a překlepů a to jsem ochotná skousnout.
Konečný ortel:Ne

Andy:

Nápad byl opravdu hodně originální. Ale pochybuju, že tady někdo víc podkopal Hp:D Voldemort a láska? Jako... ehm, hodně originální:D Ne, jinak se mi provedení a celkové zpracování líbilo. Jen pozor na psaní přímé řeči.
Konečný ortel:ANO

Enny:

+ Líbil se mi styl psaní i nápad. Nikde nebylo řečeno, že Voldemort nemiloval, že... Ale k jeho povaze se mi to nehodí.
- Pozor na čárky, mezery a nějaké překlepy. Voldemort a světlo, láska, slzy? Ehm... mno, fajn. I kdyby jo, nedal by to znát před někým jiným. A že by o sobě nechal napsat?
Konečný ortel: Ano

Essylt:

+ Velmi zvláštní pojetí s Tomem v hlavní roli. Velmi zvláštní, když vezmu v úvahu, že něčím takovým jako je světlo, on pohrdá...
- Našla jsem několik gramatických chyb, chyběly mi mezery za přímou řečí a sem tam čárka.
Zamilovaný Voldemort? Lord Voldemort se slzami v očích? Lord Voldemort se omlouvá? Ne, to opravdu ne... Hlavní povahovým rysem Pána zla je, že nemá city. A Alexandra je ukázkový příklad Mary Sue.
Konečný ortel: Ne

Idril:

+ kdyby to byl příběh o někom jiném, tak by se mi i líbil, ale...
- Voldemort! Ten člověk co si ze všeho nejvíce na světě chránil svoji minulost, svoje pravé jméno, chce aby se toto dozvěděl celý svět? moc LOL. A k tomu ještě zamilovaný Voldemort... brečící Voldemort... jako já z něj taky dělám debila,a le toto je už příliš. Alex = Mary Sue na entou.
Konečný ortel: Ne

CELKOVÝ ORTEL: NE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama