Lupinovo trápení by Semirka

12. dubna 2008 v 21:38 | Semirka |  Lupinovo trápení - začátečníci
První povídka by Semirka...

Šel pomalu temnou ulicí a přemýšlel.Všude bylo ticho jako v hrobě.Pořád si v hlavě přehrával ty hrozné zážitky.Poslední dny se mu nic nedařilo,dokonce všechno ztroskotávalo.
Všechno tohle dění začalo přesně před týdnem.Přesně před týdnem se nadobro rozešel s Tonksovou.Přesně před týdnem ho zatkli do Azkabanu.Byl podezřelý za napomáhání Pánovi zla.Ale Remus by se nikdy na stranu zla nepřidal.Asi po dvou dnech to konečně došlo i ministerstvu a byl propuštěn.Jenže po tomhle incidentu ho vyhodili z práce na ministerstvu,kde dělal už několik let bystrozora.
Už se pomalu přibližoval k domu.Vylovil z kapsy klíče a odemknul.Nebydlel sice nikdy v žádném luxusu,ale byl se svým obydlím spokojený.Normálně vyhlížející jednopatrový dům a poměrně velkým balkonem a žlutou omítkou.
Když otevře dveře svého domu ocitne se v malé předsíni.Hned vedle ní se nachází obývací pokoj s krbem a sedačkou.Prosklenými dveřmi se vchází do kuchyně.Tímto končí přízemí.V patře se nachází jeho ložnice a pak pokoj s lektvary.Nezbytná součást jeho každodenního života.
Vešel do kuchyně a postavil si na čaj.Zatímco voda v konvičce začínala vřít,Remus se jen smutně díval z okna na padající kapky deště.Probral se ze svého snění a zalil si vodu a šel si sednout do obýváku.Vzal si Denního Veštce a snažil se alespoň na chvíli začíst.Moc dlouho to ale nevydržel,po pár minutách se mu začaly klížit víčka a brzy na to usnul.
Probudilo ho nějaké šramocení,něco jako praskání ohně.Rychle vstal a rozsvítil hůlku.Co se to zase děje?Už muselo být dávno po půlnoci.Přesně v ten okamžik se z krbu letaxovou sítí vynořil Lucius Malfoy.Remus náhle pocítil zvláštní pocit strachu.Možná to ani nebyl strach jen divný pocit.To už se ale Malfoy začal procházet po celém pokoji.
´´Máš to tu celkem dobré,samozřejmě když pomineme fakt,že tady žije vlkodlak!´´ ušklíbl se Malfoy,který mezitím stihl prozkoumat polovinu jeho knih o vlkodlacích a zvěromagii.
Remus se jen tak tak ovládal.Měl sto chutí toho arogantního smrtijeda zaklet nebo nakopnout!Místo toho se jen zeptal:´´Co ode mě chceš Malfoy?´´
Tuhle otázku se Malfoy nejspíš rozhodl ignorovat.´´Přišel jsem,abychom si trošku popovídali v soukromí.´´Myslím že nemáme nic o čem bychom měli my dva dikutovat´´,odvětil Rem.
´´Mám pro tebe nabídku,kterou nelze odmítnout´´,pokračoval nevzrušeně dál Malfoy.
Remusovi už se tohle zdálo víc než podezřelé.´´Já od tebe žádnou nabídku nechci a předem odpovídám NE!´´
Malfoy byl pořád v naprostém klidu.´´To není nabídka přímo ode mě,ale od samotného Pána zla a ta se nikdy neodmítá!´´Remus by vsadil krk,že v Malfoyově hlasu slyší jakýsi náznak ironie.I když byl vždycky přední smrtijed a udělal by pro Pána zla všechno,všichni věděli,že to dělá hlavně kvůli tomu,že toužil po Voldemortových schopnostech.
To už Remusovi naskočila husí kůže!´´Já…ehm..já…totiž nechci dělat nic pro Pána zla!´´vykoktal ze sebe nakonec.
Malfoy se falešně zasmál:´´Na to se tě nikdo nebude ptát,Lupine!Ty udělaš co ti JÁ řeknu!´´
Remus už začínal zpátky chytat rozum:´´Neudělám nic takového!´´
Lucius vytřeštil oči:´´Kde se v něm vzala najednou ta odvaha´´pomyslel si ale hned
po něm začal hulákat:´´To teda uděláš at´už s mou pomocí nebo bez ní!´´
Remuse už zase začínal pohlcovat strach:´´Myslím že už bys měl jít Malfoyi,manželka tě určitě čeká!´´
´´Ale,my jsme ještě neskončili!´´usmíval se Malfoy,spokojený s tím ne nahnal Remusovi strach.´´Chci tvou odpověd´:uděláš co ti řeknu?´´
Rem už chtěl vykřiknout NE,ale zvědavost mu nedala a zeptal se.´´O jaké službě se tady bavíme?´´
Malfoy se uchechtl a jeho chladné šedé oči jen zářily!´´Věděl jsem že neodmítneš!!´´
´´Neřekl jsem ž příjimám´´,odsekl Remus.´´Chci jen vědět o co jde!´´
Lucius si ho meřil pohledem od hlavy až patě:´´Fajn,napřed se vysoce pokloníš Pánovi zla,poté dostaneš všechny příkazy,jen ti můžu říct že tvůj hlavní úkol bude umučit a poté zabít Severuse Snapea,protože nás opustil,nás myslím Pána zla a smrtijedy´´,dokončil svou řeč Malfoy!
V Removi by se v tu chvíli krve nedořezal´´Cože??Někoho zabít???To nemyslíš vážně Malfoyi!!To já neudělám!!´´
Malfoy se zase tak samolibě šklebil a usmíval:´´Ale uděláš a budeš rád že to uděláš!
To už se Remuse zmocnila opravdová panika.On přece nebude nikoho zabíjet.Toho prostě není schopný.Zatím nikdy nikoho nezabil ani když se proměnil ve vlkodlaka.Sice několikrát poškrábal Siriuse a Jamese ale nikoho nezabil.tohle prostě neudělá ani kdyby měl sám zemřít.
Malfoyovi už docházela trpělivost:´´Jestli to neuděláš dobrovolně,uděláš to pod vlivem kletby!´´
Remus už nevěděl jak dál:´´NE TO NEUDĚLÁM!!!!!!!!!!!´´ zařval na Luciuse.
Malfoy už byl tak vytočený že neváhal ani vteřinu a vykřikl:´´Imperio!´´,ted konečně uděláš všechno co já chci!´´,ulevil si.
Lupin vůbec nevěděl co se to s ním děje.Najednou cítil potřebu udělat všechno co si Malfoy i pán zla bude přát.
Malfoy už na nic nečekal a spustil:´´Jdeme za Pánem zla.Než se Remus zpamatoval stál před Voldemortem a hluboce se mu klaněl.Cítil v hlavě divný tlak jakoby dělal něco proti své vůli,ale nevěděl co to je.
O dalších pár minut už držel v ruce hůlku a chystal se vyrazit společně s Malfoyem za Snaepem.
Malfoy si nabral do ruk letax,chytl lupina za paži a veřel do krbu.Vykřikl:´´Skřivančí náměstíčko!´´Za malý okamžik oba stáli v domě s tímto názvem a spatřili na gauči spícího Severuse Snaepa.Malfoy Rema Pořád požďuchával :´´No tak dělej,ted je ta ta pravá chvíle.Zabij ho:Zabij ho!
Remus už držel hůlku proti Snaepovi a chtěl říct smrtící kletbu ,když ho něco nebo někdo plnou silou vrazil do zad a on skončil na zemi.Poznal že do něho vrazil Malfoy ale viděl ještě nějaké osoby.Teprve ted poznal členy Fénixova řádu a taky smrtijedy v maskách.Nejprve si všiml Moodyho bojujícího s nějakým smrijedm.Kolem něj posílali kletby Sírius Black,James Potter,Artur Wyesli a taky Tonková.
Najednou na něho vyslal někdo kouzlo.Poslední co cítil bylo,že už je zase sám sebou,nikdo ho nemůže ovládat. To v něm vyvolalo vlnu štěstí.A už se jenom propadal neznámo kam.
*************************
Probudil se šílenou bolestí hlavy.No kdyby ho bolela jenom hlava,ale ono ho bolelo celé tělo.Každá kost v těle.Také zjistil,že má obvázanou ruku.
Za nic na světě si ale nemohl vzpomenout co se stalo.
Všiml si,že se ocitl u Svatého Munga.Kolem jeho postele postával celý Fénixův řád a někteří studenti Bradavic.
Nikdo si ho ale nevšímal,mysleli si že je ještě v bezvědomí.Místo toho se tady hlasitě hádali že probudili i ostatní pacienty včetně Harryho a Tonksové.
´´Ne,už jsem řekl,nikdo ani muk.Prostě se to nesmí dozvědět!´´hulákal právě Moody,zjevně dost vytočěný.
´´Ale přece musí vědět co se s ním stalo ne?´´bránil se James.
´´James má pravdu Moody,Remus se musí dozvědět že na něho byla seslána kletba Imperio!´´téměř křičel Sírius,aby ostatní přehlušil.
To už Rem nevydržel:´´Cože?Na mě bylo použito Imperio?A kdo to použil??´´
To už se k němu řítila Molly následována svým manželem.´´Musíš se uklidnit Remusi,potom se to všechno vyřeší.´´
´´Ne,já to chci ted hned vědět.Chci vědět všechno´´,spustil Remus.
´´No tak dobrá´´,slitoval se nakonec Sirius´´,já ti to všechno řeknu.
´´Fajn,tak spust´´,pobízel rychle Remus Siriuse.
´´No pravděpodobně tě Lucius Malfoy očaroval kletbou Imperio´´,začal opatrně Sírius,´´poté ses poklonil Pánovi zla a……´´COŽE SEM UDĚLAL?´´skočil mu do řeči Rem.
´´Nech mě laskavě domluvit´´,Rem jen něco zabručel
´´No poklonil ses Pánovi zla a společně s Malfoyem ses netaxovou sítí dostal do domu Snaepa,kterého měls ty zabít kvůli tomu že zradil Voldemorta.´´
Remus jen na něho tupě zíral a nebyl schopen jediného slova..Naprázdno polkl a obrátil se na Siriuse,který z něho nespouštěl oči:´´A udělal sem něco Snaepovi a co ste tam vůbec dělali vy?´´
´´Snaep je v pořádku,to on nás zavolal když zjistil co se děje.My jsme na nic nečekali a vydali se za tebou´´odpovídal Sírius.
´´Aha……´´to bylo jediné čeho byl schopen.Takže nebýt Snaepa mohl ho zabít.To Snaep zavolal celý řád.Pořád tomu nemohl uvěřit.
Ted si všiml že nedaleko něho leží na lůžkách Harry a Tonková.´´Co se jim stalo?´´otočil se na Jamese.
´´Zranění při boji´´zněla jednoduchá odpověd.
´´Čeká tě toho ještě hodně Remusi´´přehlušil ticho Artur.
´´Co tím myslíš?´´hrozil se Remus
Artur se podíval po ostatních.Všichni souhlasně přikývli.
´´Nejdřív musíš udat všechny smrtijedy´´začal Artur,´´poté tě čeká vyslýchání na ministerstvu a nakonec se utkáš s Voldemortem´´
´´Proč bych se já měl utkat s Voldemortem?´´
´´Protože si tě vybral jako sobě rovného.Jedině ty ho můžeš zbavit jeho sil.Jedině ty můžeš zachránit svět před dalším zabitím.´´
´´Ach Bože….´´zalapal po dechu Remus.
Všichni byli ticho,Nikomu se nechtělo nic říkat.Tohle byla strašná situace a nikdo nemohl Remusovi pomoct.
´´To zvládneš Remusi´´,promluvila do naprostého ticha Tonksová.,já ti veřím,všichni ti věříme.
V Remusovi se po těchto sloves probudila už tak dlouho zapomenutá odvaha.
Všichni přítomní se na něho usmívali a on pochopil že je nemůže zklamat.A když ho Tonková objala byl rozhodnutý,on Voldemorta porazí,on vyhraje,nesmí přece nikoho zklamat.Věichni mu věří a nejvíc Tonková.Jeho Tonksová.

KRITIKA:

Abigail:

Pozor na odstavce kolem přímé řeči, čárky, velká, malá písmena a vůbec komplet přímou řeč. Pozor na mezery - tečky, čárky - i kolem nich se dělají! Pozor na čárky - hlavně kolem oslovení a vět vedlejších. A pozor na jména - když už chci psát FanFiction, neměla bych je komolit.
V příběhu jsou použity divné charaktery - třeba sám Remus. Nepochopila jsem, kde a kdy se děj odehrává, jak se v něm ocitly jisté postavy - moc zasahuje do knih! Úplně bych vyhodila popis bytu, je zdlouhavý a zdržuje. Začátek vypadal nadějně, myslela jsem, že jde o dobu, kdy James s Lily hledali zrádce a Removi nevěřili, ač tam byly zmínky o Doře. Potom, nevím, moc se mi to nezdálo.
Konečný ortel: Ne

Andy:

Tak to bylo zvláštní. Vím, že jsem s tou gramatikou asi otravná, ale prost si nemůžu pomoct. Koukla bych na pravidla psaní čárek a teček. Celkově na mě příběh působil zmateně a místy zdlouhavě. Remus popd kletbou Imperius? A hlavně on jako vyvolený...
Konečný ortel: NE

Enny:

+ Na začátku to vypadala celkem zajímavě, ale pak jsem se ztratila v ději. Přesto si myslím, že kdyby jsi více promyslela a rozpracovala začátek, mohl by z toho být poutavý příběh - Remus pod kletbou, služebník Voldemorta... No nic.
- Chybí ti hodně čárek, nadbývají vykřičníky, otazníky a tečky. Chtělo by to, zopakovat si pravidla psaní přímé řeči. Překlepy, mezery! Čárky se píší i u oslovení. Celkem mě dostalo komolení jmen a ten konec, Remus nemohl být Vyvolený, pokud už jím byl Harry, což v té době už jistě byl. Uvozovky se také píší jinak. A James? Co ten tam dělal? Pak Tonksová... v jednu chvíli leží zraněná a v druhé už ho objímá?
Konečný ortel: Ne

Essylt:

+ Jak bylo řečeno, na začátku to vypadalo zajímavě...
- Mezery za interpunkčními znaménky, napřehledná přímá řeč, zkomolené jméno, čárky, překlepy...
Remus a Vyvolený? Když tam byl Harry, tak co tam dělali James a Sirius?
Konečný ortel: Ne

Idril:

Chci potlesk, protože sem to pochopila:-D. Sice až na konci ale pochopila. Ale stále mírně nechápu proč je tam James no nic….
+ehm…chm… zajímavý nápad
- nedělá za tečkou mezeru, plete Snapeovo jméno, neumí dělat :"", takže plete přímou řeč. Díky pravopisným chybám a překlepům a uvozovkám byla povídka nepřehledná.
Konečný ortel: NE!

CELKOVÝ ORTEL: NE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama